بورس انواع ورق گالوانیزه

By   ژوئن 9, 2021

بورس انواع ورق گالوانیزه

فلزات مختلف در ساختار خود به صورتی هستند که با اکسیژن میل ترکیبی بالایی داشته و درصد خوردگی و زنگ زدگی آنها بالا است. ورق گالوانیزه شده دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود از این رو از آن به عنوان پوششی بر روی دیگر فلزات برای جلوگیری از زنگ زدن استفاده می کنند. اگر ورق فولادی را با یک لایه روی پوشش دهند در این صورت می گوییم ورق گالوانیزه شده است. ورق گالوانیزه شده اگر تغییر شکل فیزیکی داشته باشد یا حتی در اثر ضربه شکسته شود یا خراشیدگی بر روی آن به وجود آید زنگ نمی زند.

گالوانیزه گرم

روش گالوانیزه کردن انواع ورق ها

در فرایند گالوانیزه کردن ورق های فولادی، روی به صورت مذاب در آمده و به روش غوطه وری، یک لایه آلیاژ روی- فولاد به صورت پوشش در قسمت فوقانی قطعه به وجود می آید. این لایه تمام سطح قطعه را پوشانده و هیچ نقطه ای را بدون پوشش باقی نمی گذارد. سپس این قطعه با روش گالوانیزه کردن از خوردگی و زنگ زدن محافظت شده و از مقاومت آن کاسته نمی شود. مزیت ها و عیوب ورق گالوانیزه را در ادامه بررسی می کنیم. مزایای ورق گالوانیزه عبارتند از:

هزینه به صرفه
عمر طولانی
سبب ایجاد پوشش یکنواخت قطعات مختلف می شود.
مقاومت و استحکام بالا
آسانی حمل و نقل

معایب ورق گالوانیزه عبارتند از:

استفاده آن در فضاهایی که نیاز به زیبایی و پوشش مناسب با اطراف را دارند فقط با رنگ آمیزی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
تولید و اجرای فرایند گالوانیزه گرم تنها در کارخانه با دستگاه ها و سیستم متناسب امکان پذیر است.
گل ورق گالوانیزه تولید می شود. این گل در اثر فرایند کریسالیزه شده روی، بر سطح ورق بوجود می آید.

عرضه ورق گالوانیزه در بازار بورس

با توجه به این که ورق های سیاه با قیمت ارز 4200 تومانی وارد بازار بورس، بسیاری از کارشناسان معتقدند که این امر می تواند به افزایش ورود سایر فلزات به بازار بورس ختم شود. همچنین تعرفه هایی که از سوی نهادهای ذیربط اعمال شده هیچ تاثیری در میزان ورود فلزات در بازار بورس نداشته است. با توجه به افزایش قیمت های محصولات گرم، انتظار می رود قیمت محصولات سرد در بازار افزایش یابد. زیرا قیمت محصولات سرد در حال نزدیک شدن به محصولات گرم بوده و همین امر توجیه خوبی برای افزایش قیمت فلزات است. مشخصه های عرضه ورق های فولادی و گالوانیزه در بازار بورس به این شرح است: بسیاری از منابع خبری اذعان دارند که در مجلس طرحی برای تغییر نظام ارزی مطرح است. آنها معتقدند که دلار جهانگیری با شکست مواجه شده و باید به سمت دلار شناور حرکت کنیم. چراکه امکان ثابت نگه داشتن نرخ ارز به هیچ عنوان وجود نداشته و این امر می تواند موجب سودجویی برخی از تاجران شود.

آبکاری گالوانیزه گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *