در فصل پاییز خانه را گرم کنید..

By   سپتامبر 16, 2019

در فصل پاییز خانه را گرم کنید..

با استفاده از عناصر و رنگ‌های زیبای پاییزی گرمای دلپذیر را در خانه حس کنیم و چیدمان خانه را براساس آن تغییر دهیم. خانه‌‌ ای گرم و دوست‌ داشتنی که شب‌های سرد پاییز و زمستان را در آن به خوبی و خوشی بگذرانیم و از تک‌ تک دقایق آن لذت ببریم.

حتما شما هم می‌ دانید استفاده از رنگ‌ های متفاوت تا چه حد در چیدمان خانه و تغییر آن موثر است؛ رنگ‌های گرم و سرد تاثیرات متفاوتی بر محیط خانه و روحیه افراد حاضر در آن دارد. به همین دلیل بهتر است در این فصل بیشتر از رنگ‌های گرم استفاده کنید تا گرما و صمیمت بیشتری در محیط خانه ایجاد شود. البته منظور از تغییر رنگ، حتما تغییر مبلمان یا رنگ کردن دیوارها نیست؛ چون این کارها هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. به جای این کار، با کمی خلاقیت به راحتی و با هزینه ‌ای اندک می‌توان رنگ‌های گرم را وارد فضای خانه کرد.

تزئینات پاییزی

مثلا می‌توانید از چند کوسن نارنجی و قرمز کمک بگیرید و فضای اتاق‌نشیمن را تغییر دهید. به غیر از این کار استفاده از تابلوهایی با رنگ‌های گرم و روشن نیز موثر است. در کنار این موارد، می‌توانید در چیدمان خانه از عناصری کمک بگیرید که نشان‌دهنده فصل پاییز است؛ پارچه‌های ضخیم و انواع بافت‌ از جمله این موارد است. برای همین بهتر است پارچه‌های کوسن‌ها ضخیم‌تر از پارچه‌های تابستانی باشد یا این‌که برای روی مبلمان از پتوهای تزئینی استفاده کنید. برای پرده‌ها و پوشش پنجره‌ها هم می‌توانید از انواع پارچه‌های سنگین با بافت ضخیم کمک بگیرید.

گالوانیزه گرم

برگهای پاییزی را فراموش نکنید

رنگ‌های پاییزی را در خانه نمایش دهید و با برگ‌های طبیعی که از بیرون جمع کرده‌اید، یک قسمت از خانه یا تک ‌تک اتاق‌ها را با رنگ‌های عنبر، کهربا، قهوه‌ای، زرد و طلایی تزیین کنید. برای این منظور میتوان کارهای مختلفی انجام داد. با درست کردن نواری تزیینی از برگ‌ها و گذاشتن آن در جاهای مختلف خانه، با تابش نور خورشید به آن‌ها در طول روز، طیفی از رنگ‌های مختلف خواهید داشت.

برگ‌ها و شاخه‌ها را به صورت گرد وسط میز بگذارید. برای جلب توجه بیش‌تر، از یک گلدان کبود رنگ پر از گل‌های پاییزی آفتابگردان یا رزهای زرد، شیری و قهوه‌ای استفاده کنید. حلقه‌ای از برگ‌های پاییزی را روی یک اسفنج چسبانده، پشت در ورودی بزنید. ظرف کریستال بزرگی را انتخاب کنید و داخل آن را با شاخ و برگ‌های پاییزی پر نمایید. با مقداری چسب برگ‌های پاییز را به صورت قلب یا پراکنده روی مقوایی سفید بچسبانید. روی آن کمی اسپری براق‌کننده بزنید و برای براق‌تر ‌شدن برگ‌ها، روی آن‌ها اکلیل طلایی بپاشید. آن را داخل قاب‌عکس گذاشته، به دیوار بزنید.

چند برگ همراه با شاخه‌های کوچک را در امتداد پنجره قرار دهید. می‌توانید کدوحلوایی‌های کوچک، شمع خاموش و سایر اشیاء تزیینی را نیز به آن اضافه کنید. برگ‌های دارای شاخه‌ را به صورت دسته‌های کوچک یا به صورت پخش قرار دهید. برای تزیین شمع‌ها، از برگ استفاده کنید تا شمع را هنگام روشن بودن رویایی‌تر کنید. برگ‌ها را روی سنگ‌های مورد علاقه خود چسبانده، دکوپاژ کنید و به عنوان یک شیئ دکوری زیبا در جاهای مختلف از آن استفاده کنید.

پرده‌های ضخیم‌

خیلی از خانم‌ها، ۲ پرده مختلف، از پارچه‌هایی متفاوت برای پنجره‌های خانه آماده می‌کنند؛ پرده‌هایی که با توجه به جنس پارچه‌ها در فصل‌های گرم و سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. با آماده کردن پرده‌هایی ضخیم برای پاییز و زمستان، علاوه بر ایجاد فضایی صمیمانه می‌توانیم از گرمای محیط خانه هم بیشتر استفاده کنیم. فراموش نکنید انتخاب پرده‌ای مناسب می‌تواند مانع هدر رفتن گرما و ورود هوای سرد به داخل خانه شود. به همین دلیل بهتر است پرده‌ها تا روی زمین باشد و پنجره را کاملا بپوشاند. اما دقت داشته باشید که اگر رادیاتوری زیر پنجره‌ها قرار دارد، پرده را پشت آن بیندازید. هیچ‌وقت پرده نباید روی رادیاتور را بپوشاند؛ به خصوص پرده‌های ضخیم که مانع از گرم شدن اتاق می‌شود. علاوه بر این، گاهی برای گرم‌تر شدن خانه باید از پرده‌های دولایه کمک بگیریم تا گرمای محیط خانه حفظ شود.

منابع گرمازا

با فرارسیدن فصل سرما کم‌کم بخاری‌ها از انباری بیرون می‌آید و داخل اتاق‌ها قرار می‌گیرد، شومینه‌ها آماده کار و رادیاتورها روشن می‌شود. اما فراموش نکنید چیدمان اتاق‌های خانه، به محل قرار گرفتن این منابع نیز مرتبط است و چون این مساله از نظر ایمنی هم بسیار اهمیت دارد، باید توجه خاصی به آن داشته باشید. اگر شما هم برای گرم کردن خانه از بخاری استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید وسایل دیگر نزدیک بخاری قرار نگیرد و حداقل یک متر دورتر از آن باشد. این کار از نظر ایمنی ضروری است، چون حرارت بخاری می‌تواند به لوازم خانه آسیب بزند و حتی منجر به آتش‌سوزی شود. به خصوص در مورد بخاری‌هایی که در اتاق کودکان قرار می‌گیرد، دقت بیشتری داشته باشید.

در مقابل، شومینه علاوه بر گرم کردن محیط در زیبایی بیشتر آن نیز نقشی اساسی دارد. به طوری که گاه شومینه‌ها عامل مهمی برای تغییر چیدمان خانه به حساب می‌آید و فقط برای زیبایی بیشتر محیط روشن می‌شود. علاوه بر خود شومینه، معمولا قسمت بالایی آن هم برای تزئین خانه استفاده می‌شود و می‌توان انواع مختلف ظروف، تابلوها، گلدان و… را روی آن قرار داد.

آبکاری گالوانیزه گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *