مخزن گالوانیزه

By   می 3, 2020

مخزن گالوانیزه

مخازن فلزی با وجود تولید انواع مخازن پلی اتیلن و فایبر گلاس ، هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد گروه صنعتی پایپ ایران جهت تکمیل لیست محصولات تولیدی و جلب رضایت مشتریان گرامی و با توجه به مزایای خاص مخازن فلزی و گالوانیزه اقدام به تولید انواع مخازن فلزی گالوانیزه در ابعاد و اشکال مختلف نموده است . اگر بخواهیم تعریفی ساده از مخزن داشته باشیم می توان گفت مخزن گالوانیزه یا تانکر گالوانیزه محفظه ای است ازورق فولاد با ضخامت های مختلف که جهت مقاومت در برابر خورندگی و زنگ زدگی با فلز روی پوشش داده می شود وبصورت کلی به شکل مکعبی یا استوانه ای ساخته می شود.به طور معمول ظرفیت مخازن گالوانیزه و فولادی بین ۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ لیترمی باشد که تحت نظارت دقیق واحد کنترول کیفی این شرکت طراحی وتولید میگردد.
دلایل استفاده از مخزن گالوانیزه:

باتوجه به اینکه ازمخزن گالوانیزه برای نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیرآشامیدنی در منازل مسکونی ،ساختمانهای تجاری،کارخانه ها، صنایع دامپروری ، صنایع کشاورزی و… استفاده میشود از گالوانیزه گرم با پوشش وگاهی نیزه بدون پوشش استفاده میگردد، چنانچه به دنبال خرید مخزن آب جهت مصارف آتش نشانی هستید، مخازن گالوانیزه گزینه بسیار مناسبی می باشند. همچنین پیشنهاد میشود برای مصارف صنعتی ونیمه صنعتی و درظرفیت های بالا بخصوص درمناطق گرمسیر که تابش زیاد و مستقیم نور خورشید تاثیر زیادی برروی جداره های این مخازن می تواند بگذارد بهتر است از مخازن گالوانیزه استفاده گردد. جهت خرید بهترین نوع مخزن گالوانیزه با توجه به شرایط موجود بسته به نوع کاربری و حجم مورد نیاز میتوانید با مشاوره لازم با کارشناسان شرکت پایپ ایران بهترین انتخاب وخرید را انجام دهید.مخازن گالوانیزه در شکهای مختلف قابل تولید می باشند که با توجه به نوع درخواست و نیاز مشتری متفاوت خواهد بود. عموما این دسته از مخازن را در اشکال افقی ، عمودی ، مکعب ، بیضی و … طراحی و تولید میشوند. باید توجه داشته باشید ورق های سفید در برابر زنگ زدگی نسبت به ورق های سیاه از مقاومت بالاتری برخوردار هستند به همین خاطر برای ساخت مخازن آب معمولا از ورق های گالوانیزه سفیدکه هیچ گونه مواد شیمیای در آن بکار نرفته است استفاده میشود. در مخزن نگهداری آب پوشش گالوانیزه توسط فلز روی صورت می گیرد که بنا بر استاندارد جهانی En 10142 بایستی ۲۷۵ گرم بر هر متر مربع فلز روی بر سطح فولاد مورد نظرقرار بگیرد .

مراحل تولید مخزن گالوانیزه:

۱-اولین مرحله که در زمان طراحی وساخت مخزن مورد توجه قرار دارد نوع در خواست ونیاز مشتری میباشد که مواردی همچون محل قرار گیری مخزن گالوانیزه،ظرفیت مخزن،شکل هندسی مخزن مکعبی یا استوانه ای بودن مخزن ، افقی یا عمودی بودن مخزن و نوع محصول وموادی که در مخزن نگهداری یا حمل میشود که تمام این موارد با توجه به نیاز مشتری محاسبه وطراحی می شود.

۲-بعد از مشخص شدن ظرفیت مخزن ورق ها با ضخامت متناسب با اندازه مخزن انتخاب میشود سپس ورقا های بدنه وعدسی ها ی مخزن مونتاژ کاری شده وبعد از آن کار لبه زنی انجام میشود در پایان کار بدنه مخزن وعدسی های آماده به هم جوش داده میشوند.

گالوانیزه گرم

۳- درمرحله آخر ساخت مخزن گالوانیزه سایر متعلقات مخزن مانند دریچه بازدید ، ورودی و خروجی مخزن ودیگر قطعات نصب میگردد و سپس کنترل نهایی وتست نشتی از مخزن گالوانیزه گرفته میشود .
دسته بندی انواع مخزن :

مخازن ذخیره ونگهداری را می توان از جهات مختلفی دسته بندی کرد در زیر به چند مورد اصلی از دسته بندی مخازن اشاره می نمایم.

۱-انواع مخزن از لحاظ نوع جنس و متریال اولیه به دودسته کلی تقسیم می شوند.مخازن فلزی که شامل

مخزن فولادی ، مخزن گالوانیزه و مخزن استیل میشود و مخزن پلاستیکی که شامل مخزن پلی اتیلن ومخزن فایبر گلاس می شوند.

۲-انواع مخزن از لحاظ نوع موادی که درآن نگهداری یا حمل می شود ، این مخازن عبارتند از: مخزن آب ، مخزن مواد شیمیایی ، مخزن حمل مواد نفتی ، مخزن گاز مایع ، مخزن قیر، مخزن مواد پودری

۳- انواع مخزن از لحاظ شکل ظاهری که عبارتند ازمخزن استوانه ای ، مخزن مکعبی ومخزن مخروطی

۴-انواع مخزن را از لحاظ محل قرار گیری ونوع کاربری که دارند نیز میتوان به چند دسته تقسیم بندی کرد بطور مثال ، مخزن پایه دار یا مخزن هوایی ، مخزن زمینی ، مخزن یدک کش ، مخزن یا تانکر ماشینی و مخزن چرخ دار .
مخزن گالوانیزه مدولار یا پیش ساخته :

بطور معمول اولین تصویری که در ذهن ما از مخزن آب گالوانیزه تجسم می شود همان مخازن استوانه یا مکعبی شکل است که به صورت جوشی و یک پارچه ساخته شداند و از آن جهت ذخیره یا حمل آب استفاده می کنند ، اما نسل جدیدی از مخازن به بازار آمده است که به آن مخزن پیش ساخته یا مخزن مدولار گالوانیزه گفته می شود .جنس این مخازن از گالوانیزه گرم می باشد از مزایای مخزن پیش ساخته حمل و نقل آسان و نصب راحت آن در محل می باشد البته عدم نیاز به جوشکاری دربدنه مخزن پیش ساخته که باعث بالارفتن عمر مفید مخزن می شود از دیگر مزایای این نوع مخازن می باشد. همچنین شما می توانید ظرفیت مخزن پیش ساخته گالوانیزه را بعد از نصب وراه اندازی تغییر دهیدو با توجه به نیاز خود آن را افزایش یا کاهش دهید.

ساختار این مخازن تشکیل شده از پنل های با ابعاد مشخص که در کنار یکدیگر قرار میگیرند وآب بند کردن مخزن پیش ساخته گالوانیزه بصورت کاملا بهداشتی انجام می شود این درز بندها از نوع EPDM می باشند که کاملا بهداشتی و قابل استفاده در مخازن نگهداری آب می باشند. مخزن پیش ساخته یا مخزن مدولار قابلیت ساخت در سایزهای مختلف را دارد وگزینه بسیار مناسبی جهت مکانهای که حمل ونقل مخزن های جوشی و آماده مشکل است می باشد.

آبکاری گالوانیزه گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *